Termowizja paneli fotowoltaicznych

Termowizja paneli fotowoltaicznych ma oczywiście ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa użytkowania instalacji. Z tego też powodu wiele firm, na których terenie obecne są instalacje PV, zleca nam pomiar fotowoltaiki z wykorzystaniem zaawansowanych kamer termowizyjnych FLIR. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Czym jest badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych?

Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych to usługa, dzięki której możliwe jest szczegółowe zweryfikowanie ich sprawności. Audyt fotowoltaiki za pomocą termowizji pozwala bowiem na dokładne zdiagnozowanie wielu usterek. Chodzi tutaj między innymi o delaminację paneli, czyli uszkodzenia materiału kompozytowego, bardzo silne zabrudzenia, a także tak zwane „hot spoty”.

Kamera termowizyjna + fotowoltaika to doskonałe połączenie, gdyż dzięki wykorzystywanemu przez nas sprzętowi możliwe jest dokładne sprawdzenie tego, w jaki sposób instalacja fotowoltaiczna się „starzeje” oraz na co warto zwrócić uwagę w kontekście prac serwisowych. Diagnostyka fotowoltaiki za pomocą termowizji za każdym razem kończy się sporządzeniem bardzo szczegółowego raportu, który jest nie tylko bogaty w informacje, ale również zupełnie przejrzysty. Pomimo że fotowoltaika, pomiary oraz obsługa zaawansowanych kamer termowizyjnych FLIR to złożone zagadnienia, dajemy naszym klientom sprawozdania z badań w przystępnej formie. 

panele fotowoltaiczne na całym dachu

Kamery termowizyjne FLIR do diagnostyki paneli — charakterystyka

zamocowane panele fotowoltaiczne

Badanie paneli fotowoltaicznych zawsze wykonujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych kamer termowizyjnych FLIR. Spełniają one restrykcyjne, niemieckie normy, co jest wymagane przez firmy ubezpieczeniowe w Polsce. Pomiary instalacji fotowoltaicznych wykonujemy zatem z wykorzystaniem sprzętu, który:

  • pracuje w wymaganym zakresie temperatur -20 stopni Celsjusza – 1500 stopni Celsjusza,
  • dysponuje rozdzielczością termiczną 1280 × 960 px,
  • ma wymagane zmienne obiektywy 14°, 24°, 42°.

Nasze kamery termowizyjne FLIR do diagnostyki paneli pozwalają nam zatem na realizację nawet najbardziej wymagających audytów.

Audyt fotowoltaiki za pomocą termowizji — dlaczego my?

Warto zlecić nam pomiar fotowoltaiki między innymi ze względu na to, że zatrudniamy certyfikowanych termografistów ITC. Dzięki temu mają Państwo pewność wysokiego poziomu ich pracy. Spore znaczenie dla naszych klientów ma także fakt, że opisane wyżej kamery termowizyjne FLIR do diagnostyki paneli gwarantują najwyższą jakość uzyskanych efektów badań. Dla wielu przedsiębiorstw, które decydują się na audyt fotowoltaiki za pomocą termowizji właśnie u nas istotne znaczenie ma także fakt, iż realizujemy badania termowizyjne na terenie całej Polski, zachowując jednakowy cennik oraz standard. Tym samym wiadomo, jakich warunków się spodziewać, zlecając nam usługi. 

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań na temat badania paneli fotowoltaicznych, w każdej chwili można skonsultować się z naszymi specjalistami. W tym celu wystarczy na przykład napisać do nas lub zadzwonić. Serdecznie zapraszamy więc do kontaktowania się z nami, a także do zlecenia nam usługi. Warto zlecić nam również badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych.

panele fotowoltaiczne na dachu

Skontaktuj się z nami!

 
Szybki kontakt!
+
Wyślij!